Чернівецька область, Заставнівський район

АНАЛІЗ  РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення Вікнянської сільської ради

Заставнівського району Чернівецької області

«Про встановлення ставок та пільг

зі сплати місцевих податків і зборів на 2021 рік»

І. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання

Згідно зі статтею 10 та пунктом 12.3 статті 12 Податкового кодексу України законодавчо закріплено право органів місцевого самоврядування встановлювати місцеві податки та збори в межах своїх повноважень.

Податковим кодексом України визначено, що органи місцевого самоврядування приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та офіційно оприлюднюють до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування.

Відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України, якщо Вікнянська сільська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов'язковими згідно з нормами Податкового кодексу України, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

Місцеві податки та збори зараховуються в повному обсязі до місцевого бюджету  та, відповідно до діючого законодавства, є джерелом формування загального фонду сільського бюджету, забезпечують збалансованість дохідної частини бюджету та задоволення нагальних потреб громади Вікнянської сільської ради ОТГ.  Кошти від їх надходження спрямовуються на забезпечення діяльності функціонування бюджетних установ, благоустрій територій територіальної громади, виконання програм соціально-економічного розвитку Вікнянської територіальної громади.

Виходячи з вищевикладеного, з метою безумовного виконання Податкового кодексу України, недопущення суперечливих ситуацій, забезпечення дохідної частини місцевого бюджету, виконання програм соціально-економічного розвитку територіальної громади, Вікнянська сільська рада має прийняти рішення «Про встановлення ставок та пільг зі сплати місцевих податків і зборів на 2021 рік».

У разі не прийняття рішення про встановлення місцевих податків і зборів на 2021 рік, податки і збори справлятимуться за мінімальними ставкам, а плата за землю – із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю, що спричинить втрати дохідної частини бюджету. Як наслідок, будуть не профінансовані соціальні програми громади, а саме:

утримання закладів дошкільної освіти, шкіл,  ФАПів, амбулаторій  (енергоносії, харчування, комунальні послуги тощо)  (100,0 тис. грн.);

–   поточний ремонт доріг (67,0 тис. грн.);

– встановлення вуличного освітлення  (50, тис. грн.);