ЯК ПОВТОРНО СПЛАТИТИ ДОБРОВІЛЬНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ВНЕСОК ЗА РАНІШЕ УКЛАДЕНИМ ДОГОВОРОМ?

Дата: 22.05.2023 08:43

Від початку роботи сервісу зі сплати добровільних пенсійних внесків новою можливістю скористалося вже майже 800 українців. Частина користувачів сплатили внесок двічі.

Як зробити повторний платіж просто і швидко, – надаємо покрокову інструкцію.

Крок 1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України www.portal.pfu.gov.ua.

Крок 2. Авторизуйтесь за допомогою кваліфікаційного електронного підпису (КЕП) або Дія.Підпису, або ID.GOV.UA. Увійдіть в особистий кабінет.

Крок 3. У меню зліва оберіть розділ “Мої договори на добровільну участь”.

Крок 4. У вкладці, що з’явиться на екрані (де зазначено прізвище, ім’я, по-батькові особи, на користь якої укладено договір та його дата), натисніть піктограму, позначену банківською карткою.

Крок 5. У вікні, що відкриється, виберіть спосіб здійснення платежу – сплатити онлайн чи сформувати платіжне доручення, – та виконайте його.

Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду України, яка сплатила внесок за себе, або на користь якої сплачено внески іншою особою.

Важливо!

Якщо попередній внесок було сплачено, наприклад, за себе, а платник бажає здійснити платіж за іншу людину, то це потрібно робити через укладання нового договору.

В подальшому, за бажанням, можна скористатись для повторної сплати будь-яким із договорів.