Працівники Чернівецького районного управління інформують

Дата: 15.05.2023 09:52

«Ліс – наше багатство! Бережіть ліс від пожеж!» Ці заклики відомі всім нам із дитинства. Але, на жаль, з року в рік, з початком спекотних сонячних днів, то тут, то там спалахують лісові пожежі. Особливо різке збільшення кількості лісових пожеж спостерігається у період свят і вихідних днів, коли багато людей відправляються на відпочинок на природу. Відтак, нерідко гулянки в лісі закінчуються лихом для зеленого багатства. Найгірше те, що такі пожежі порушують і так вкрай незадовільну екологічну ситуацію краю та в цілому земної кулі. Адже малі природні катаклізми тягнуть за собою народження великих, а великі створюють надзвичайні ситуації, матеріальні збитки не малих розмірів. Причинами виникнення пожеж у лісі, як не дивно, здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи : непогашені багаття, кинуті в суху траву недопалки цигарок, а також дитячі пустощі з вогнем.

Отже , вирушаючи на відпочинок , необхідно пам‘ятати , що :

- місця для багаття необхідно вибирати подалі від дерев та кущів, очистити від сухого листя та обкопати ;

- бажано, щоб поблизу було природне водоймище, а якщо його немає, то воду треба мати з собою ;

- необхідно бути обережними при користуванні сірниками та запаленими цигарками, не кидати їх куди-небудь ;

- не можна залишати багаття без нагляду, або доручати це малолітнім дітям ;

- після закінчення відпочинку багаття необхідно залити водою або засипати піском;

Якщо Ви помітили невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку, спробуйте загасити його самі. Адже іноді досить просто затоптати полум’я. Якщо пожежа велика - негайно зателефонуйте до служби порятунку на номер “101”, повідомте про місце загоряння і його площу та як туди доїхати.