ПЕНСІЙНІ НОВИНИ

Подати заяву про виплату пенсії через установу банку можна на вебпорталі Пенсійного фонду України

В умовах воєнного стану, запровадженого у зв’язку з російською агресією, коли чимало українських пенсіонерів змушені були покинути свої оселі, для громадян, які отримували пенсію за місцем проживання, одним із найбільш зручних варіантів вирішення питання щодо подальшого отримання пенсійних коштів стала можливість переведення виплати пенсії на рахунки банківських установ.

14:18:47 17.05.2022

Окремі зміни, внесені до пенсійного законодавства з 30.04.2022

30.04.2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» (далі – Закон 2040), яким передбачено ряд змін у пенсійному законодавстві. Надаємо огляд окремих з них.

16:57:01 16.05.2022

Передплатити «Пенсійний кур’єр» можна онлайн

В газеті «Пенсійний кур’єр» – завжди актуальна інформація. На сторінках видання можна ознайомитись з останніми змінами у пенсійному законодавстві, почитати фахові роз’яснення пенсійних питань, отримати практичні поради з вирішення соціальних та побутових проблем.

16:53:17 11.05.2022

АНОНС. Запрошуємо до навчання страхувальників!

19 травня 2022 року о 14-00 год. в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області відбудеться онлайн навчання із страхувальниками на тему: «Про електронні листки непрацездатності». Відеозустріч буде проводитися на відеоплатформі ZOOM. Під час заходу фахівці пенсійної служби краю нададуть детальні консультації та відповіді на питання слухачів.

11:11:03 11.05.2022

Якщо виникла необхідність уже звільненому працівникові нарахувати та виплатити певні кошти, як роботодавцю відобразити цю суму в Податковому розрахунку?

Варто пам'ятати, що роботодавець повинен розрахуватися з працівником за усіма виплатами, які йому належать, в день звільнення. Такий обов'язок визначає ст.116 Кодексу законів про працю.

16:12:38 10.05.2022

Порядок виплати пенсії в разі втрати годувальника під час дії воєнного стану

1 квітня постановою № 377 Уряд визначив, що під час дії в Україні воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, пенсія в разі втрати годувальника призначається, а виплата раніше призначеної пенсії продовжується без надання довідки закладу освіти на підставі даних про навчання за денною формою навчання у 2022 році, отриманих Пенсійним фондом України з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

16:03:54 03.05.2022

Підстави для зниження пенсійного віку особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення

Стаття 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796 (далі Закон 796) визначає, що таким особам пенсії надаються зі зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058, за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу.

10:51:02 29.04.2022