Вікнянська громада
Чернівецька область, Чернівецький район

Програма DOBRE

                                                       

 

Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)

 

Запрошення до участі у конкурсі

Четвертий раунд відбору, 2020 рік

 

Дата запрошення: 15 червня 2020 року
Кінцевий термін подання заявок: 20 липня 2020 року                      

 

I.  Загальна інформація

Організація «Глобал Ком’юнітіз» виконує програму Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямовану на розвиток місцевого самоврядування – «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – яка стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу. Розпочавши свою роботу 8 червня 2016 року, ця програма підвищує спроможність керівництва новоутворених об’єднаних територіальних громад (ОТГ) ефективно реагувати на пріоритети громадян завдяки належному управлінню ресурсами, підвищенню якості комунальних послуг, стимулюванню місцевої економіки та посиленню залучення громадян. Мета DOBRE - створити можливості зростання та розквіту ОТГ і водночас мотивувати та бути моделями для інших громад, які працюють над об’єднанням. Протягом 2016-2020 року програма підтримала 75 громад в 7 областях України.  Виходячи з успішного досвіду програми в цих областях, програма розширює свою підтримку та планує підтримати, ще 25 громад з трьох областей України

 

DOBRE запрошує ОТГ Чернігівської, Чернівецької та Запорізької областей, які об’єднались на добровільних засадах, подавати заявки, щоб стати партнерами DOBRE та взяти участь у програмі!

 

У четвертому раунді DOBRE вибере 25 ОТГ. До відбору запрошуються громади, що вже завершили процес добровільного об’єднання та відповідають перспективному плану, що затверджений Кабінетом Міністрів України.  Відбір буде проходити в два етапи.  Перший етап включатиме оцінювання поданих громадами заявок.  Відбіркова комісія визначить список громад, що будуть запрошені до другого етапу.  Другий етап буде включати два завдання: 1) проведення співбесід з ключовими представниками ОТГ (представники ОМС, громадського сектору, бізнес середовища) для визначення зацікавленості в реалізації програми та мотивацію, 2) виконання завдання щодо залучення громадян в громаді.  До програми потраплять ті громади, які наберуть найвищі бали за заявки і доведуть свою готовність і мотивацію працювати у програмі, на другому етапі конкурсу.

 

II. Опис програми DOBRE

Міжнародна команда DOBRE на чолі з організацією Глобал Ком’юнітіз поєднує великий обсяг знань і практичного досвіду у сфері децентралізації та розвитку територіальних громад. Модель комплексного підходу до розвитку громад від Глобал Ком'юнітіз лежить в основі роботи DOBRE з громадами. Окрім Глобал Ком’юнітіз до консорціуму партнерських організацій входить польський Фонд розвитку місцевої демократії (FRDL) та Малопольська школа державного управління при Краківському економічному університеті (UEK). Вони використовують свій власний практичний досвід з розроблення стратегій розвитку місцевих громад і підвищення кваліфікації місцевих службовців, що успішно застосовувались у Польщі. Також, партнером програми є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ) та неурядова організація SocialBoost, які працюють над забезпеченням ефективності комунікації в громадах і для громад, застосуванням інформаційних технологій в управлінні громадами і впровадженням сервісів електронного урядування для підвищення якості послуг і прозорості врядування.  Нарешті, Національний демократичний інститут (НДІ) надає громадам допомогу в приверненні уваги до питань гендерної рівності та інклюзивності. 

 

Усі партнери DOBRE підтримуватимуть кожну ОТГ в процесі учасницького стратегічного планування, результатом якого стане розроблення та фінансування проектів місцевого економічного розвитку, покращення надання послуг, кращого управління публічними фінансами, взаємодії громадськості і влади. Проекти та ініціативи за підтримки DOBRE потребуватимуть внеску від ОТГ на додачу до коштів, які надаватимуться програмою DOBRE. Через мережу консультантів та організацій підтримки місцевого самоврядування  та регіональних організацій громадянського суспільства в кожній партнерській області DOBRE сприятиме новому співробітництву та мобілізації ресурсів для проектів місцевого розвитку.

 

DOBRE підтримує ОТГ в семи областях України – Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській, а починаючи з цього раунду буде підтримувати ОТГ Чернігівської, Чернівецької та Запорізької областей. Як учасники програми DOBRE, відібрані ОТГ зобов’язуються брати активну участь у повному спектрі заходів та процесів DOBRE. Кожна ОТГ підпише Меморандум порозуміння з DOBRE для підтвердження зобов’язань ОТГ брати участь в усіх компонентах програми.

 

III.     Зобов’язання громад та результати           

Від кожної ОТГ очікується надання повної та прозорої інформації щодо усіх процесів в ході програми. Це також стосується планів, бюджетів, пропозицій, проектних документів, іншої доречної інформації. 

 • Кожна ОТГ визначить людину, відповідальну за впровадження програми.
 • Кожна ОТГ підпише Меморандум порозуміння з DOBRE про співробітництво і зобов’язання.
 • Кожна ОТГ регулярно направлятиме ключових осіб, яких буде погоджено ОТГ і DOBRE, для участі у всіх тренінгах, зустрічах, семінарах та інших заходах програми.
 • Кожна ОТГ, на засадах відкритості та прозорості, братиме участь в самооцінці за Індексом спроможності місцевої влади (PMCI), оцінюванні управління фінансами, оцінюванні прозорості бюджетного процесу.
 • Кожна ОТГ, в рамках програми, проведе базове та фінальне оцінювання своєї спроможності за допомогою Індексу спроможності місцевого самоврядування та розробить Дорожну карту для покращення спроможності місцевого самоврядування.
 • Кожна ОТГ візьме участь в проведення базового та фінального опитування в ОТГ.
 • Кожна ОТГ братиме участь в інклюзивному та колегіальному процесі стратегічного планування, в результаті якого буде створений стратегічний план ОТГ та операційні плани проектів розвитку ОТГ.
 • Кожна ОТГ розробить та виконає план покращення надання послуг для, принаймні, однієї послуги, пріоритетність якої визначатиметься громадянами та ключовими партнерами, а також проект місцевого економічного розвитку, з очікуванням, що у подальші роки проекту з’являться нові плани і проекти.
 • Кожна ОТГ, в рамках програми, запровадить механізми залучення громадян та побудує продуктивне співробітництво з секторами приватного бізнесу, організаціями підтримки місцевого самоврядування, організаціями громадянського суспільства.

 

 

 

 

VI.     Графік розгортання програми

В нижченаведеній таблиці міститься орієнтовний графік заходів програми. Дані наведені для загального уявлення і заходи можуть зсуватись відповідно до місцевих розкладів та можливостей.

 

Графік впровадження програми DOBRE для ОТГ 3-го раунду

Лип

Сер

Вер

жовт

лист

груд

січ

Лют

Бер

кві

Останній термін подачі заявки – 20 липня 2020 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцінювання заявок, визначення короткого списку та проведення співбесід

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фіналісти відібрані

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фіналісти виконали завдання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фіналісти підверджують свою участь в програмі після виборів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оголошення переможців

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведення базової опитування громадян та базової оцінки PMCI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підписання Меморандумів про порозуміння

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцінка ситуації в ОТГ для початку стратегічного планування (діагностика)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програми «Молодіжний працівник в громаді»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комплексне колегіальне стратегічне планування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заходи залучення громадян

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План покращення послуг: розроблення і впровадження

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проекти економічного розвитку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцінювання управління фінансами і бюджетні навчання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма підвищення спроможності ОМС

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VII.    Критерії відбору ОТГ

DOBRE завершить відбір четвертої черги з 25 ОТГ у вересні 2020 р, але виходячи з того що це припадає на виборчий період фінальне оголошення переможців відбудеться після виборів.  Після виборів, програма додатково проведе консультації з фіналістами щодо участі громади та підписання меморандуму.  Після фінальних консультацій буде оголошено фінальний список учасників програми:

Відбір ґрунтуватиметься на таких принципах:

 • Відбір є прозорим та конкурентним, з ясними критеріями та об’єктивною системою оцінювання.
 • Обрані ОТГ мають представляти всі цільові області DOBRE. Критерії відбору застосовуватимуться на рівних засадах для кожної області.
 • Відібрані громади мають представляти різноманітність типів та характеристик об’єднаних громад, існуючих в Україні.

 

Оцінка: Оцінювання досвіду та спроможності ОТГ, які подали заявки, проводитиметься за такими основними групами показників:

А. Мотивація громади брати участь в програмі;

В. Лідерська та бюджетна спроможність;

С. Надання послуг громадянам;

D. Участь громадськості та інклюзивність

E. Фінансова спроможність та управління в громадах

 

Кожна група критеріїв містить показники, котрі ранжуються по шкалі від найвищого балу, коли ОТГ проводила заходи та проявляла багато ініціатив в конкретних сферах в минулому, демонструючи солідний досвід, до найнижчого, коли не було зацікавленості, або продемонстрованої спроможності.

 

Додаткові бали нараховуватимуться за підтверджений досвід роботи на користь громади, а також соціально-економічні виклики, з якими дає собі раду громада.

 

Для оцінки та присудження балів заявкам DOBRE створить конкурсну комісію. Ця комісія переглядатиме та оцінюватиме всі отримані заявки, та даватиме рекомендації щодо відбору фіналістів. Рекомендація комісії ґрунтуватиметься на порівнянні підсумкових балів всіх ОТГ-кандидаток в межах громад одного типу. Конкурсна комісія також враховуватиме присутність інших донорів у громадах для координування зусиль і видів підтримки. Буде сформований короткий список ОТГ , що наберуть найбільшу кількість балів. Відібрані громади на першому етапі отримають практичне завдання від програми DOBRE і повинні будуть виконати його протягом серпня.  Виконання завдання буде перевірятися представниками програми DOBRE. Остаточний відбір громад у програму буде зроблено на основі балів заявок, оцінок за виконання практичного завдання та результатів інтерв’ю з громадами. 

 

VIII.            Процес подання заявок

До цього запрошення додається заявка, яку ОТГ має заповнити та подати до кінцевого терміну – 20 липня 2020 р.

 

У заявці містяться питання про минулий досвід та майбутні цілі ОТГ, зокрема, питання про керівництво, управління бюджетом, надання послуг та залучення громадян. Питання розроблені таким чином, щоб надати можливість ОТГ без досвіду описати свої ідеї щодо необхідних та можливих дій, та продемонструвати, як їх цінності та цілі співпадають з задачами програми DOBRE.

 

Відповіді на деякі питання заявки потрібно підкріпити документацією. Приклади такої документації наведені в описі  кожного питання. Це можуть бути копії рішень ОТГ, документи про минулі проекти або минулі пропозиції та бюджети, інформаційні листівки щодо минулих заходів, або запрошення чи тендери для контрактів на обслуговування, котрі готувались центром ОТГ або його територіальними частинами.

 

Заявникам може знадобитись час для визначення доречних прикладів від інших громад-членів ОТГ, збору та відбору такої підкріплюючої документації з архівів ОТГ. Тому почніть готувати заявку заздалегідь!

 

DOBRE проведе інформаційні сесії в кожній області для надання подальших інструкцій та порад по заповненню анкет і супровідній документації.

 

Як подати заявку: Будь ласка, заповніть заявку і надішліть її на електронну адресу програми DOBRE, вказавши у темі листа «назва ОТГ заявка DOBRE»:

DOBRE@globalcommunities.org,

а також надішліть роздруковану і підписану заявку та всю підкріплюючу документацію поштою до офісу програми DOBRE не пізніше кінцевого терміну подання заявок:

 

Програма DOBRE

вул. Ділова 5Б, 5-ий поверх, оф. № 510

Київ 03150

 

Датою подання заявки вважатиметься дата поштового штемпеля. 

 

Питання приймаються у письмовому вигляді на електронну адресу DOBRE@globalcommunities.org  до 26 червня 2020.  Відповіді будуть надіслані письмово до 1 липня. Консультації також можна отримати у регіональних співробітників програми DOBRE:

 

Додатково будуть проведена онлайн презентація програми на фейсбук сторінці програми та окремі вебінари для кожної області.  Онлайн презентація запланована на 22 червня.  Слідкуйте за додатковими оголошеннями!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора