ПЕНСІЙНІ НОВИНИ

Як зараховується до страхового стажу період догляду за дитиною?

Догляд за дитиною до трьох років зараховувався до стажу як до 1 січня 2004 року, так і після. Але після 1 січня 2004 року такі періоди зараховуються до страхового стажу за умови, якщо особа, яка здійснювала такий догляд, отримувала допомогу по догляду за дитиною до трьох років або одноразову допомогу при народженні дитини, яку призначають органи соціального захисту.

10:25:38 30.03.2022

Як зараховуються у страховий стаж періоди догляду осіб, які потребують стороннього догляду?

Законом 1058 передбачено, що непрацююча особа працездатного віку, яка здійснює догляд, наприклад, за дитиною з інвалідністю до 16 років або престарілою особою, яка потребує стороннього догляду, чи за особою з інвалідністю 1 групи, має право на зарахування таких періодів догляду до свого страхового стажу. Періоди такого догляду до 01.01.2005 підтверджуються актом, складеним у територіальному органі Пенсійного фонду України, при цьому 2004 рік і далі – за умови отримання відповідної допомоги чи компенсації, а прочинаючи з 01.01.2005  - за умови отримання допомоги (компенсації) в органах соціального захисту населення по догляду за вказаною категорією громадян за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

10:24:25 30.03.2022

Достовірність та правильне оформлення документів – запорука уникнення переплат або недоплат пенсій

Кожен роботодавець повинен усвідомлювати відповідальність за своїх працівників, забезпечуючи соціальний захист їхніх прав та можливість отримувати справедливо зароблену пенсію.

10:28:02 29.03.2022