УРОКИ ПЕНСІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ

ЧОМУ ВАЖЛИВО КОНТРОЛЮВАТИ ЗАРАХУВАННЯ СТРАХОВОГО СТАЖУ

Відповідно до вимог чинного законодавства, до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які повністю сплачені страхові внески. Розмір щомісячного внеску не має бути меншим за встановлений законом мінімальний (з 01.01.2022 – 1430 грн (6500 грн х 22%). Однак працівники, за яких роботодавець нараховував та сплачував єдиний внесок на рівні мінімального розміру, не зможуть претендувати на вищий розмір пенсійної виплати, ніж мінімальний. Періоди роботи, за які роботодавець або самозайнята особа не сплатили обов’язкового єдиного внеску і накопичили заборгованість, до страхового стажу не зараховуються. Оскільки від тривалості страхового стажу залежить розмір майбутнього пенсійного забезпечення, важливо дбати про його накопичення та контролювати ситуацію щодо сплати роботодавцем страхових внесків.

15:51:50 07.09.2022

ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ПЕНСІЄЮ МОЖНА НЕЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ЧИ РЕЄСТРАЦІЇ

Вирішити питання пенсійного забезпечення можна незалежно від свого місця реєстрації та перебування на пенсійному обліку. Територіальні органи Пенсійного фонду України здійснюють прийом та обслуговування осіб, які звертаються до сервісних центрів, та надають широкий спектр послуг мешканцям всієї території України.

16:32:13 06.09.2022

Умови призначення військовим пенсіонерам надбавок на непрацездатних членів сім’ї

Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” передбачено встановлення надбавок непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї. Розмір надбавки на кожного непрацездатного члена сім’ї становить 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

18:01:46 31.05.2022

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ З ПЕНСІЙНИХ ПИТАНЬ МОЖНА ЗА ДОПОМОГОЮ ДОДАТКА VIBER

Оперативно та легко отримати фахові роз’яснення питань пенсійного забезпечення можна не тільки за телефонами гарячих ліній, за допомогою Skype-зв’язку та електронного листування з пенсійною службою, а й через популярний мобільний застосунок Viber.

11:10:27 30.05.2022

Причини виникнення переплат пенсій та умови їх погашення

Переплата пенсії – це сума пенсії, виплачена з різних причин понад розмір, визначений законодавством. До обставин, які справляють вплив на пенсійне забезпечення  пенсіонерів, належать факти відновлення трудової діяльності, зміна місцевості проживання, статусних даних тощо. Відсутність потрібних відомостей спричиняє нарахування і виплату зайвих коштів.

10:48:52 30.05.2022

Для уникнення пенсійних переплат своєчасно повідомляйте про зміну обставин, які впливають на пенсійне забезпечення

Про обов’язок надавати органам Пенсійного фонду інформацію щодо зміни обставин, які справляють вплив на пенсійне забезпечення, пенсіонерів інформують фахівці сервісного центру при оформленні та перерахунку пенсій. До таких обставин належать факти відновлення трудової діяльності, зміна місцевості проживання, статусних даних тощо.  Відсутність потрібних відомостей спричиняє нарахування і виплату зайвих коштів.

14:29:18 29.03.2022